סמינריון הכנה לחיי משפחה
רשימת תפוצה
הרשמה לאירועים

סמינריון לכיתות יב

סמינריון לכיתות יב

בסמינריון 'הכנה לחיי משפחה' אנו מאפשרים לנערות הצצה והכנה לקראת הקמת בית יהודי.
בהתאמה לגילן והמידע לו הן חשופות, אנו מציגות בפניהן את תפיסת העולם היהודית על הקשר הייחודי שבין איש ואשתו, ומזמינות אותן לבחון את ידיעותיהן, עמדותיהן ומידותיהן, ביחס למערכת הזוגית אותה הן עתידות לבנות בבוא העת.
הסדנאות עוסקות במגוון נושאים: העצמה אישית, בחירת בן זוג, מיומנויות בתקשורת, תבונת הגוף , גבריות ונשיות, טהרת המשפחה, ועקרונות לזוגיות בריאה.

פירוט היחידות:
להיות בקשר
להיות בקשר

יחידה העוסקת במיומנויות בתקשורת דרך תנועה בחלל, וחוקרת דרך התנועה את הדפוסים שלנו במערכת יחסים. בחלקה השני של היחידה נרחיב על מה שלמדנו דרך התנועה, נכיר את עצמינו ונרכוש כלים החשובים לבניית קשר. בהתאמה לגיל, יורחב הדיבור על ניהול קשרים בין בנים ובנות בכלל, וקשר נישואין בפרט.

כוחה של אישה
כוחה של אישה

יחידה זו מאפשרת לתלמידות, הגדלות בסביבה בה הגדרות של נשיות נפתחות ומתבררות חדשות לבקרים, להתבונן על ייחודיותה של אישה, לפגוש מודלים שונים של נשיות, להכיר בייחוד הפיזיולוגי והנפשי שלנו כנשים, ובתרומה הייחודית שלנו כנשים לחברה בכללה ולזוגיות בפרט.

תבונת הגוף
תבונת הגוף

ביחידה זו נדון עם הבנות על חשיבות ההיכרות שלנו עם גופינו, הייחודיות שבגוף הנשי וההשפעה של הפיזיולוגיה שלנו על מהותינו והתנהלותינו. נעסוק בהתמודדות עם המודלים הגופניים המציפים אותנו במדיה,  וכן נציף שאלות ומורכבויות בנוגע לאידיאל של נשיות וגוף נשי כפי שנתפס היום. הבנות ילמדו על הפיזיולוגיה של מערכות המין ויעסקו בהשלכות הפיזיות והנפשיות של המחזור החודשי.

נפתח שיח על הדימויים הסובבים אותנו ביחס לאינטימיות, ועל הערך הגדול שיש לקשר הגופני בין בני זוג בעולם היהודי.

בחירת בן זוג
בחירת בן זוג

ביחידה זו ילמדו הבנות כלים שימושיים לבחירת בן זוג. הבנות יבררו לעצמן מה הן מחפשות בבן זוג, אילו תכונות חשובות בבן זוג  וכיצד בחירות בהווה מסוגלות להשפעה על עיצוב מערכת היחסים בעתיד.

בדרך אל עצמי
בדרך אל עצמי

יחידה חווייתית המגבירה את ההערכה העצמית , ומזמנת חיבור לכוחות הייחודיים, לרצונות ולשאיפות של כל אחת ואחת, בדגש על דימוי הגוף ולמראה החיצוני.

קרבה וריחוק
קרבה וריחוק

יחידה העוסקת במעגלי הקירבה והמרחק הפיזיים והנפשיים שעוברים על בני זוג נשואים דרך ההתבוננת בהלכות המקווה. הבנות יכירו בקושי שנוצר כתוצאה מההתרחקות ובדרכי ההתמודדות בזמן ההתרחקות, וכן ביתרונות  וברווחים המתאפשרים מתוך השמירה על טהרת המשפחה. נדון בקדושת הגוף והמיניות.

פעילויות סיכום: חינה
פעילויות סיכום: חינה

ביחידה זו נרפה מהדיבור על הגוף, ונפגש עם הגוף דרך התנועה. המנחה תספר בכמה מילים על טקס החינה היהודי ועל השורשים מהם הוא יונק, וכיצד גלום בו קשר עמוק לנשיות שלנו. לאחר טקס חינה, ילמדו הבנות את ריקודי החינה. יחידה משחררת ומהנה. (מעל לשלוש כיתות)

פעילויות סיכום‪:‬ בשביל שלי
פעילויות סיכום‪:‬ בשביל שלי

פעילות מיוחדת וחווייתית, המשלבת סרטונים ותרגילים שונים בדמיון מודרך וכתיבה. במהלך הפעילות נפתח לתלמידה צוהר המזמן התבוננות בחיוב על מעלותיה, סגולותיה וחלומותיה, ככלי לניסוח שאיפות וחלומות ומימוש הכוחות המיוחדים לה.